Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuálně ze života v DPS > Léto v DPS

Léto v DPSTeplého a slunečného počasí využíváme u nás v domově plnými doušky. Jako každý rok, také letos jsme se dali na zahradničení. V mobilních zahrádkách pěstujeme zeleninu – keříková rajčata, cukety, dýně, mrkev, petržel, saláty, ale i jahody. Máme také bylinkovou mobilní zahrádku, kterou využívají naši kuchaři a dochucují nám jídla čerstvým „zeleným“.

                                              zahrada.jpg     zahrada2.jpg    

Díky panu firmě Marli v čele s panem Davidem Valachem  můžeme k našim imobilním klientům přijet s mobilní zahrádkou.  S malou pomocí si naši uživatelé zvládnout zasadit pokojové rostliny, o které se teď starají.

                                            zahrada3.jpg       zahrada4.jpg 

V měsíci červnu jsme již stihli dva větší výlety. Navštívili jsme státní hrad Šternberk, který byl v roce 2001 zapsán na seznam národních kulturních památek. Hrad je rozdělen na šest prohlídkových okruhů. Absolvovali jsme základní okruh I. – šlechtické reprezentační prostory, které se nachází v prvním patře. Tento okruh je zpřístupněn bezbariérově, čehož jsme využili a jeli s námi dva imobilní klienti. Prohlídka se zajímavým výkladem se všem líbila. A co nesmí na každém výletě chybět? Svačina v podobě řízku. Po prohlídce jsme se vydali do zahradního parku, kde jsme si odpočinuli a občerstvili se. Poté jsme sjeli do města Šternberku, kde jsme se prošli a dali si zmrzlinu.

  výlety.jpg  výlety2.jpg   výley3.jpg

                                         výlety4.jpg       výlety5.jpg

Cílem naší další cesty byl zámek v Náměšti na Hané. Po zhruba osmdesáti kilometrech jsme se příjemně ochladili v prostorách zámku. Také tady mají několik prohlídkových tras, kdy jsme si zvolili tu s bezbariérovým přístupem. V přízemí zámku jsme měli možnost si prohlédnou reprezentační prostory a knihovnu. Viděli jsme také arcibiskupské kočáry. Okolo zámku je kruhový park a do všech světových stran vybíhají lipové aleje. Svojí dispozicí se řadí k nejvýznamnějším objektům na Moravě.

Výlet to byl náročný, nejen co se týče vzdálenosti, ale také kvůli teplejšímu počasí. Po prohlídce zámeckých prostor jsme se zajeli ochladit do místní kavárny. Zmrzlina nesměla chybět.

Už teď se těšíme, co podnikneme příště :o)

                       výlety6.jpg     výlety7.jpg