Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Verze pro seniory > Úhrady za službu

Úhrady za službu od 1. 2. 2024

Poskytujeme placenou sociální službu. Ze svého důchodu hradíte ubytování a stravu. Výše úhrady závisí na druhu stravy a počtu lůžek v pokoji.

Úhrada za stravu:

Racionální strava (5x denně)

240,- Kč na den

Diabetická strava (6x denně)

250,- Kč na den

Strava s nutriční podporou (dle ordinace lékaře)

214,- Kč na den

Úhrada za ubytování:

Ubytování jednolůžkový pokoj

279,- Kč na den

Ubytování dvoulůžkový pokoj

269,- Kč na den

Ubytování třílůžkový pokoj

259,- Kč na den

Celkem se tedy úhrada ceny za ubytování a stravu za měsíc pohybuje od 13 972,- do 16 399,- korun. Po odečtení této částky Vám musí každý měsíc zůstat 15% vašeho důchodu. To znamená, že pokud máte nižší důchod, snižuje se automaticky i úhrada. V případě, že pocházíte z Vrbna pod Pradědem, žádný dluh na úhradě vám nevzniká. V případě, že pocházíte z okolních měst, zpravidla oslovujeme vaše rodinné příslušníky a domlouváme se na spoluúčasti za doplacení snížené úhrady.

Úhrada za poskytovanou péči

Úhrada za ošetřovatelskou péči je hrazena z příspěvku na péči, který celý náleží tomu, kdo o vás pečuje. Pokud nejste příjemcem příspěvku na péči, požádáme o něj v den zahájení poskytované služby a Úřad práce jej pak přizná zpětně. Neplatíte žádné zálohy. Pokud výše příspěvku na péči neodpovídá míře podpory, kterou potřebujete, řeší celou situaci sociální pracovnice a vám nevznikají žádné nedoplatky, ani přeplatky.

Úhrada za lékařskou péči

Lékařská péče je hrazena zdravotními pojišťovnami, stejně jako většina inkontinenčních a kompenzačních pomůcek. Ze zůstatku svého důchodu si hradíte jen doplatky za léky.