Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Informace pro zájemce > Postup při podání žádosti

Postup při podání žádosti

Pokud jste v situaci, kdy zvažujete využít našich služeb, jako první krok vám doporučujeme osobně si prohlédnout náš Domov. Neumožňuje-li vám to váš zdravotní stav, požádejte o návštěvu Domova osobu vám blízkou. Je vhodné termín návštěvy předem dohodnout se sociálním pracovníkem. Dále je potřeba vyplnit „Žádost o poskytování sociálních služeb“, „Dotazník pro zájemce o službu“ a „Vyjádření lékaře.“

Tiskopisy získáte:

  • na městských úřadech (sociální odbor)
  • přímo v recepci našeho Domova, dále pak u naší sociální pracovnice paní Simony Adamové DiS., tel. +420 739 717 437
  • na našich webových stránkách
  • ve zdravotnických zařízeních na odděleních ošetřovatelské péče

Tiskopisy vyplňte a předejte osobně, nebo zašlete poštou na adresu Domov pro seniory Vrbno p. o., Mnichov 262, 793 26  Vrbno pod Pradědem. Lékařské vyjádření vám potvrdí váš obvodní lékař, v případě dlouhodobé hospitalizace v nemocničním zařízení ošetřující lékař. 

Vaše žádost bude posouzena z hlediska cílové skupiny uživatelů a možnosti našeho zařízení poskytnout vám služby, které potřebujete. Naše sociální pracovnice vás budou kontaktovat, představí vám poskytovanou službu, odpoví na vaše otázky, předběžně zjistí míru potřebné podpory a zájem o využívání sociální služby. Budeme rádi, když vám v případě potřeby bude u tohoto jednání poskytovat podporu i někdo z vašich blízkých. Následně obdržíte rozhodnutí o přijetí, či nepřijetí žádosti do naší evidence. V případě vyřazení žádosti vám vždy sdělíme důvod a nabídneme jiné možnosti řešení vaší sociální situace. 

Následně už pak budeme hledat volné místo, které co nejvíce odpovídá vašim potřebám. Tato fáze může trvat i několik měsíců, uvítáme, pokud s námi zůstanete alespoň v telefonním kontaktu. Při konečném rozhodování o přijetí přihlížíme ke konkrétním potřebám žadatelů, možnostem poskytované služby a k aktuálnímu charakteru volného místa. V případě vhodného místa vás budeme informovat o možném nástupu.

Zjistíme-li, že námi poskytované služby nesplňují vaše potřeby, poskytneme vám informace o dalších možnostech řešení vaší situace.