Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Informace pro zájemce > Poradíme Vám

Poradíme Vám

  1. v případě, že řešíte nepříznivou sociální situaci v některé z oblastí vašeho života. Můžete se obrátit na naše kvalifikované sociální pracovníky, kteří vám v rámci svých kompetencí poskytnou zdarma základní sociální poradenství (možnosti dostupných sociálních služeb, vhodnost těchto služeb pro konkrétní osobu, návaznost sociálních služeb, možnosti čerpání sociálních dávek, možnosti zajištění kompenzačních pomůcek, pomoc při vypisování formulářů, zprostředkování kontaktu s úřady apod.) 
  2. v případě, že máte jakékoliv dotazy, které se týkají našeho Domova či poskytované sociální služby. Naši sociální pracovníci vás s poskytovanou službou seznámí, provedou vás celým Domovem, odpoví vám na  otázky, zda je poskytovaná služba vhodná pro vás či vašeho blízkého, vysvětlí vám, jak probíhá proces od přijetí žádosti až po využívání služby, jaké máte další možnosti apod.
  3. v případě, že máte pochybnosti o tom, jak vy, nebo váš blízký, zvládnete případnou změnu prostředí a pobyt v zařízení sociálních služeb. Už v procesu přijaté žádosti vám v případě zájmu umožníme poznat prostředí poskytované služby, a to buď formou i opakovaných návštěv v Domově, nebo se můžete připojit k některým aktivitám, které pro naše seniory pořádáme. Společně také budeme plánovat průběh poskytované služby tak, aby byl proces adaptace pro všechny zúčastněné co nejsnadnější. 
  4. v případě, že v přirozeném prostředí pečujete o osobu blízkou a nejste si jisti odbornými postupy, které by vám usnadnily náročnou péči o seniora s demencí. Poradíme vám, jak komunikovat s takovým člověkem, jak upravit a vytvořit mu bezpečné prostředí, jak alespoň z části zachovat jeho soběstačnost. Budeme s vámi sdílet postupy, které se nám v praxi osvědčují.