Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Verze pro seniory > Domovní řád

Domovní řád

Zjednodušená verze:

 1. Výběr pokoje i spolubydlícího můžete ovlivnit jen z části. Pokud nebudete spokojeni, můžete požádat o řešení situace, případně o změnu.
 2. Spolu s prostorem a příslušenstvím pokoje můžete využívat všechny další společné prostory.
 3. Pokoj si můžete dovybavit drobným nábytkem a dekoračními předměty.
 4. Je naším společným zájmem chránit veškeré vybavení a majetek Domova, který společně užíváme.
 5. V pokojích můžete mít vlastní elektrospotřebiče, musí však mít pravidelnou revizi odborníka.
 6. Běžný úklid pokoje probíhá vždy s vaším vědomím, své osobní věci si udržujete v pořádku sami, případně s podporou pečovatelek.
 7. Prádlo pereme ve společné prádelně, máte však možnost prát své prádlo samostatně v oddělené pračce.
 8. Můžete si vybrat druh stravy, její formu i místo jejího odběru. Pitný režim zajišťujeme po celý den.
 9. Dobu vstávání i uléhání si určujete sami, dodržujeme však noční klid v době od 22:00 do 6:00 tak, abychom nerušili ostatní.
 10. O svých financích i majetku rozhodujete sami. Máte možnost zvolit si, zda budeme evidovat váš majetek a poskytovat vám podporu při hospodaření s financemi, či zda za ně budete odpovídat sami.
 11. Cenné věci si můžete uschovat v trezoru u sociálního pracovníka, nebo máte možnost uložit je do uzamykatelné skříně či nočního stolku ve svém pokoji.
 12. Domov můžete kdykoliv opustit, a to jak na krátkou procházku či nákup, tak na delší pobyt třeba na návštěvu rodiny. Stejně tak můžete návštěvy přijímat kdykoliv v průběhu celého dne.
 13. Osobní doklady můžete mít u sebe, či je svěřit do úschovy sociálním pracovníkům. Poštu a doporučené zásilky si přebíráte sami, v případě potřeby s podporou sociálních pracovnic.
 14. Můžete se sami rozhodovat, zda se námi nabízených aktivit účastníte. Účast na všech aktivitách je dobrovolná, svůj den si můžete organizovat sami.
 15. Můžete využívat běžně dostupných veřejných služeb, např. kadeřníka, knihovny, banky apod. V případě potřeby vám poskytneme podporu či doprovod.
 16. Společně odpovídáme za klidné a bezproblémové prostředí, bráníme vzniku škod na majetku, neporušujeme práva ostatních.

Pokud nebudete spokojeni, můžete vznést jakoukoliv stížnost a společně se ji pokusíme vyřešit.