Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuálně ze života v DPS > Podzim v DPS

Podzim v DPSLetošní podzim byl velmi krásný, teplý a přívětivý pro aktivity v domově. Od léta jsme nezaháleli a uskutečnili plno výletů, akcí a zaměřili jsme se také na vylepšení vnitřních prostor domova.

Léto jsme ukončili Zahradní slavností, během které jsme soutěžili ve sportovních disciplínách, povídali si, jak kdo dříve trávil léto. Nechyběl ani zpěv a tanec, vychutnali jsme si výborný koláč, který senioři sami upekli a na závěr jsme si dali výborné opečené špekáčky.

Další z krásných akcí jsme připravili na Den seniorů, který se konal v DPS 3. října. Přípravy začali již několik týdnů dopředu. Domluvili jsme vystoupení dětí z mateřské školy, naplánovali jsme bohaté občerstvení a jako zlatý hřeb odpoledne bylo domluveno vystoupení populárního pěveckého dua. Pozvali jsme rodinné příslušníky a členky Levicového klubu žen z Vrbna pod Pradědem. Celý den byl velmi vydařený. Děti z Mateřské školy ve Svahu měly připravené moc krásné taneční a pěvecké vystoupení. Následovala přednáška o hudebních nástrojích, které jsme si mohli také vyzkoušet. Všichni se nemohli dočkat odpoledne, kdy se konalo vystoupení Dua Jamaha. Pánové Alfons a Marian Kotvanovci si připravili hodinu a půl krásného vystoupení. Společně s nimi jsme zpívali a tancovali. Nesměla samozřejmě chybět autogramiáda a společné focení. Celý den bylo k dispozici drobné občerstvení, které připravili senioři společně s kuchyní. Na odpolední vystoupení jsme pozvali také seniory z Domova pro seniory Pohoda z Bruntálu společně s jejich paní ředitelkou.

IMG_9819.JPG IMG_9828.JPG IMG_9900.JPG

Další z akcí v domově bylo například hudební vystoupení cimbálové skupiny Vedrovci z Opavy, každý měsíc nám připraví kuchyně Restaurační odpoledne a na Podzimní slavnost nám přijel zahrát pan Břicháček z Města Albrechtice, který nám zahrál bez nároku na honorář.

IMG_9955.JPG IMG_0028.JPG IMG_9932.JPG

Na Svatého Martina bylo naplánováno překvapení v podobě slavností tabule jak pro zaměstnance, tak i pro uživatele. Pochutnali jsme si na tradičním obědě a senioři mohli ochutnat i svatomartinské víno.

IMG_0107.JPG IMG_0110.JPG IMG_2834.jpeg IMG_2839.jpeg

Během podzimu nebyli pro nás důležité jen aktivity, ale zaměřili jsme se také na vnitřní prostory našeho domova. Po devíti letech jsme se pustili do malování chodeb a pokojů. Celý prostor se krásně prosvětlil a opticky zvětšil. Další významnou změnou je výměna interiérových dveří. Ty původní byli poskládány z několika barevných odstínů, a i kování bylo každé jiné. Věříme, že ti, kdo k nám chodí pravidelně, budou příjemně překvapení proměnou, kterou naše prostory prošly.

Chodba.jpg dveře.jpg dveře2.jpg

Během podzimu se událo v našem domově hodně dalších akcí. Pro více informací navštivte náš FB profil.