Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuálně ze života v DPS > Plánovaná rekonstrukce a přístavba Domova pro seniory Vrbno, p. o.

Plánovaná rekonstrukce a přístavba Domova pro seniory Vrbno, p. o.             Současnému vedení města Vrbna pod Pradědem se podařilo v roce 2020 odkoupit od Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského budovu našeho domova za velmi výhodných podmínek. K odkoupení se město rozhodlo z důvodu nutnosti modernizace budovy, která již v mnohém nesplňuje dnešní požadavky na provoz domova pro seniory, a také z důvodu zachování tolik potřebné sociální služby pod vedením města.

            Dalším důležitým rozhodnutím bylo, jakým způsobem k celkové rekonstrukci budovy přistoupit.  V našem domově se snažíme, aby uživatelé služby důstojně prožili poslední životní etapu v prostředí, které co nejvíce bude připomínat přirozené prostředí domova. Důraz je kladen na zachování soukromí v co největší možné míře. To byl hlavní požadavek při zadávání projektové dokumentace. V současné době jsou již práce na projektové dokumentaci v plném proudu a je téměř před dokončením.  V projektu se počítá s rekonstrukcí stávající budovy a s přístavbou budovy nové. Odhadované celkové náklady jsou 100 mil. a město již hledá možnosti financování.

           Projektovou dokumentaci můžeme nechat vypracovat za pomoci Moravskoslezského kraje, který nám poskytl dotaci. Více informací naleznete 

https://www.msk.cz/cs/temata/dotace/program-na-podporu-zvyseni-kvality-socialnich-sluzeb-poskytovanych-v-moravskoslezskem-kraji-na-rok-2021-4734/.

MSK logo.jpg

            Zcela jistě bude rekonstrukce celého objektu náročná, ale je nevyhnutelná. Jsme velice rádi, že se město k tomuto kroku rozhodlo, a že mu není osud a stav domova lhostejný. Děkujeme 

 

291043750_2951083585183822_3546650264158472264_n.jpg