Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuálně ze života v DPS > Návštěva ve spřáteleném Glogówku

Návštěva ve spřáteleném GlogówkuVe čtvrtek 31. srpna jsme na pozvání našich polských přátel z centra sociálních služeb v Glogówku přijeli na společné setkání našich seniorů. Byli jsme velmi mile a přátelsky přivítáni, čekalo na nás bohaté občerstvení - káva, čaj, domácí limonády a bohatá nabídka sladkých zákusků. Velmi mile nás překvapilo pozdravení paní Justyny Kipko (vedoucí služby), které bylo v češtině. Formální části se také zúčastnili starostové obou měst, pan Piotr Bujak a pan Petr Kopínec. Obě strany si předali drobné dárky. My jsme předali vlastnoručně vyrobeného Praděda.

Polští senioři si pro nás připravil krátké divadelní představení se svatební tématikou, které nás seznámilo se svatebními tradicemi v Polsku. Na závěr zahrál jeden ze seniorů na harmoniku a došlo i na společný tanec.  Po představení jsme se vydali na krátkou procházku po pěší zóně do historického centra města. Procházka byla ukončena obědem v místní restauraci. Po společném posezení jsme se vydali na cestu zpátky. Ještě jsme si slíbili, že se brzy potkáme, tentokrát v našem domově ve Vrbně. Naplánováno máme seznámit naše polské přátele s vánočními tradicemi v České republice, a hlavně s vánoční gastronomií. 

Všem našim "účastníkům zájezdu" se u polských seniorů moc líbilo. Ještě jednou jim chceme touto cestou poděkovat a těšíme se na další společné setkání.

Více fotek v naší fotogalerii.