Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuálně ze života v DPS > Listopad v našem domově

Listopad v našem domověCelý listopad jsme měli nabitý akcemi všeho druhu. Nejdříve jsme měli besedu zaměřenou na bezpečnost na silnicích, která byla doplněna scénkami. Cílem besedy bylo poradit seniorům, jak být bezpečnými účastníky silničního provozu.

Další významná událost bylo Svatomartinské posezení. Společně jsme si vyrobili dekorace na stůl, pekli jsme svatomartinské rohlíčky, a i když Svatý Martin na bílém koni nepřijel, vůbec nám to nevadilo.  Vše co jsme si upekli, jsme si také snědli. Rohlíčky všech chutí - s povidly, ořechy nebo s mákem. Ochutnali jsme také svatomartinské víno a k tomu všemu nám hrála příjemná hudba. 

Koncem měsíce jsme se začali připravovat na Advent. Vyráběli jsme ochucené oleje, svíčky, andílky a vánoční dekorace. Hned bylo cítit, že Vánoce jsou už za dveřmi a všichni jsme se začali těšit jako malé děti. 27.11.2022 jsme se vydali na návštěvu Vrbna, kde jsme nesměli chybět, protože se rozsvěcel vánoční strom. Kdo chtěl, tak si dal punč nebo něco jiného, nasáli jsme vánoční atmosféru a bylo to moc fajn.