Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Nový lékař v Domově pro seniory Vrbno

Nový lékař v Domově pro seniory VrbnoOd 1.10.2022 se nám podařilo zajistit jednoho lékaře pro všechny uživatele našeho domova. Cesta k tomuto výsledku byla velmi dlouhá a náročná, ale výsledek opravdu stojí za to. Prioritou pro nás bylo zajištění dostupné a kvalitní péče pro všechny naše seniory stávající i ty budoucí.

K 30.9.2022 jsme spolupracovali s 15 praktickými lékaři ve Vrbně, Bruntále, ve Zlatých Horách, v Břidličné, v Horním Benešově, Krnově a v dalších městech. Tato situace byla velmi náročná jak časově, protože bylo nutné několikrát za měsíc tyto lékaře navštívit – předepsání léků, zajištění vyšetření u odborných lékařů, potvrzování poskytované péče apod, tak i ve způsobu poskytování péče lékaři. Jejich návštěvy v DPS se konaly jen sporadicky a probíhala nejčastěji telefonická konzultace.

Hledali jsme tedy možnosti, jak nabídnou kvalitní a ucelenou zdravotní péči. V tu správnou chvíli nás oslovila společnost Medilink Praktik, s.r.o., která tyto služby nabízí. Nejdříve jsme si ověřovali způsob poskytování lékařské péče a oslovili jsme naše uživatele, rodinné příslušníky i opatrovníky, zda by měli o takovou službu zájem. Vysvětlili jsme jim přínos pro seniory a výsledkem byl 100% souhlas s novým, jedním lékařem.

Jaké konkrétní změny přináší jeden lékař pro celý domov? Pravidelné návštěvy 1x týdně ve stejný den, v jedné osobě lékaře máme praktika, neurologa a fyzioterapeuta. Zapůjčení CRP přístroje, řádné předepisování inkopomůcek, pravidelné preventivní prohlídky, pravidelné sledování diabetiků a hypertoniků a mnoho jiného.

Přechod pod jednoho lékaře také zcela jistě zvedne prestiž našeho domova, protože péče jednoho fungujícího lékaře v domovech, je v dnešní době ukazatelem zvyšování kvality.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem dosavadním lékařům za spolupráci.